POLEN KİMYA_1
 • Hizmetler  • Fotoğraflar

Destilasyon:  İki veya daha fazla bileşenli sıvı karışımlarının ısıtılıp buhar ve sıvı faz oluşturulması suretiyle, daha uçucu bileşence zengin karışımların elde edilmesine denir. Distilasyonun gerçekleştirilebilmesi için temel şart, denge durumuna erişmiş buhar-sıvı sisteminde, buhar fazın sıvı fazdan farklı bileşime sahip olmasıdır. Buhar ve sıvı faz bileşimleri aynı olursa, distilasyonda yeterli bir ayırma gerçekleşmez.
 

Filtrasyon : Akışkanlarda bulunabilecek farklı yapıdaki maddeleri ; temizleme ve / veya ayrıştırma işlemine filtrasyon denir.
 

Boya modifiye: Atık boya çamuru veya standart dışı kullanılmayan boyalar, karıştırıcılı bir tankta solvent yardımıyla disperse edilerek pearmill adı verilen özel bir değirmende öğütülür, ihtiyaç halinde pigment ve reçine ilavesi yapılır.İSO 9001 ve TSE standartlarına uygun hale getirilerek hazırlanan boya ambalajlanarak satışa sunulur.
 

Nakliye Hizmetleri

İşletmelerden alınacak atıklar, türlerine ve fiziksel hallerine uygun olarak değerlendirildikten sonra atık taşıma lisansına sahip araçlarımıza profesyonel ekipler tarafından yüklenir. ADR belgeli sürücülerimizin,atıkları lisanslı geri dönüşüm tesisimize en uygun teknik ve fiziki koşullarda ulaştırması ile de atık nakliye hizmetimiz tamamlanmış olur.

Tehlikeli atıkları, atık üreticileri tarafından gelen talepler doğrultusunda değerlendirmekte ve optimizasyon modelleri kullanarak en ekonomik şekilde nakliyesi sağlanmaktadır.Copyright 2014 Tüm Hakları Saklıdır.
Karadenizliler Mah. Fakülte Cad. No:167 Başiskele/Kocaeli
Tel : (0262) 349 62 67-68  -  Fax : (0262) 349 21 31  -  E-Mail : bilgi@polenkimya.com